ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8035 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Elán chystá muzikál i jeden český koncert

0 Redakce 5.5.2011

Skupina Elán včera oslavila třicet let od vydání svého debutového alba Osmý svetadiel. Jožo Ráž, Ján Baláž a Vašo Patejdl sfoukli v pražském hotelu Mövenpick třicet svící na obrovském dortu, který jim darem nechal upéct Michal Kocourek, ředitel pražského Divadla Kalich.

Právě pro tuto scénu vzniká v režii Jána Ďurovčíka česká verze nového muzikálu Osmý světadíl. Budou v něm použity písně z repertoáru Elánu a kapela napíše ještě dvě nové. „Ty jsou zatím jen v našich hlavách,“ řekl Patejdl. „Nahrávat by se ale měly už na začátku června. Jedna z nich bude singlem k muzikálu.“

Elán se také chystá  k jedinému letošnímu koncertu v České republice. Představí se 20. května v pardubické ČEZ Areně a podle Patejdla během vystoupení zahraje více písniček ze svého loňského alba Anjelská daň, než při loňském českém miniturné.

„Momentálně se ale programem koncertu ještě nezabýváme. Ten dáme dohromady tak týden před akcí. Věnujeme se nyní především přípravě muzikálu,“ dodal Patejdl.

Premiéra muzikálu Osmý  světadíl se v Divadle Kalich odbude 8. září letošního roku a podle Kocourka je už jedna třetina vstupenek na ohlášená představení vyprodaná.

JŠp