ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5780 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eddie Stoilow vydá intergalaktické album Jupiter

0 Redakce 11.3.2016

Skupina Eddie Stoilow se hlásí s novým albem. Pojmenovala ho Jupiter a vydá ho začátkem května. Novinku avízuje singl Sun Is Shining, který se právě vydal na oběžnou dráhu rozhlasovým éterem.

Nové album vyjde dva a půl roku po předcházejícím Sorry! A zatímco titulní stranu předchozí desky osídlili dva kosmonauti – junioři, novinku už obsadila celá skupina osobně. „Původně byl záměr, abychom se lehce odklonili od vesmírné tématiky, která nám je více než blízká od našeho založení. Tak to se nám nakonec opravdu nepovedlo. Vesmír si nás opět přitáhl k sobě,“ vysvětluje kapelník David Šmídt. A proč si Eddie vybrali právě planetu Jupiter? „Jupiter má pro nás zcela zásadní symboliku! Je velmi charakterní planetou a gentlemanem zároveň,“ dodává.

Skupina ve finále vybrala jedenáct ze zhruba čtyřiceti písní dbajíc přitom na jejich silné emocionální zabarvení a čistotu. Hodně se soustředila na zvuk, aby odpovídal parametrům letopočtu 2016 a zároveň vynikly skladby a jejich sdělení. Produkce se ujali opět Jan Žampa a David Šmídt. Na záda jim dýchal talentovaný Ondřej Janchovic v roli co-producenta.

Jupiter Tour bude následovat na podzim letošního roku a rozhodně to bude hudebně-vizuální intergalaktická procházka.