ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12366 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eddie Stoilow oslaví dvacet let novým českým singlem

0 jsk 5.10.2023

Pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow letos slaví dvacet let na scéně. K tomuto významnému jubileu sobě i fanouškům nadělí nový český singl. Poprvé ho představí v úterý 17. října na narozeninovém koncertě v pražském Lucerna Music Baru.

Při této příležitosti frontmana Honzu Žampu na pódiu doprovodí většina původních členů kapely, kteří stáli po jeho boku spoustu let. Společně zahrají lety ověřené hitovky i novější songy z připravovaného alba. Fanoušci se můžou těšit také na spoustu hostů v roli gratulantů a různá další překvapení.

Eddie Stoilow vznikli v roce 2003. Stihli vydat čtyři studiová alba, poslední Jupiter vyšlo v roce 2016. Mezi jejich nejúspěšnější písničky patří hity Baby, Frozen a singl With You, se kterým se skupina v roce 2018 dostala až na úplný vrchol českého přehledu nejhranějších skladeb v rádiích. V roce 2019 absolvovali evropské turné s kapelou The Rasmus. V letošním roce slaví dvacet let na scéně.

„Pořád nemůžu uvěřit tomu, že hrajeme už dvacet let. Bylo to nejen moc hezké období plné zážitků, cestování, zkušeností, ale i obrovská hudební a životní škola. Ke dvacátinám nám přeji především minimálně dalších dvacet let koncertování. S pokorou děkujeme fanouškům za to, že bylo a je pro koho hrát a díky tomu žít život, jaký jsme si přáli,“ shrnuje dvacetiletou éru frontman Eddie Stoilow Honza Žampa.

Další období chtějí Eddie Stoilow odstartovat singlem v češtině, které se doposud celkem úspěšně vyhýbali. „Zpívám dvacet let anglicky především z toho důvodu, že jsem vyrůstal v zahraničí. Kolegové z branže mě často nabádali, ať udělám singl v češtině. Nebyl na to ale správný čas. Ten nastal až nyní. Je to pro mě nové, ale myslím, že si to sedlo. Baví mě, že s češtinou mizí jazyková bariéra. Aktuálně začínáme pracovat i na dalším českém songu. Jsem moc zvědavý, jaká bude odezva,“ říká Honza.

Nový český singl s názvem Nejdál bude mít slavnostní premiéru v úterý 17. října v rámci narozeninového koncertu v pražském Lucerna Music Baru, kde ho Honza Žampa zazpívá za doprovodu kapely, která vystoupí v dobře známé lety ověřené sestavě. Kromě něj zazní samozřejmě také největší hity Eddie Stoilow i další ochutnávky z připravované nové desky, na které kapela pracuje v kolaboraci s novým právoplatným členem Ondřejem Jančovičem, známým pod pseudonymem DJ Dafonic.

„Už teď se koncertu nemůžeme dočkat. Lucerna Music Bar je naše pražská modla. Vždy to tam má svoje typické kouzlo a energii. Po našem boku se objeví i pár hostů, které zatím nebudeme prozrazovat. Věřím, že si dvacátiny skvěle užijeme my i fanoušci, na které se neskutečně těšíme,“ uzavírá Honza Žampa.