ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30275 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eagles Of Death Metal rozsvítí Lucernu

0 Redakce 24.2.2009

Eagles of Death Metal jsou jedna z nejzábavnějších koncertních kapel, co po světě jezdí.Pokud se vám to zdá nepravděpodobné, čtěte naši exkluzivní recenzi z jejich bostonského koncertu, nebo si to ověřte v březnu osobně. Jejich explozivní směsi tanečního rock'n'rollu a bezvadných aranží a rytmiky vycházejících z kalifornské pouštní scény neunikne ani Praha. Jesse „Boots Electric“ Hughes a jeho banda zahrají v Lucerna Music Baru 13. března.

Při pohledu na Jesseho Hughese, dříve používajícího přezdívku „The Devil“, se zdá, že byl odjakživa rockovou hvězdou. Jenže ono to bylo přesně naopak. V devadesátých letech to byl vzorně, ale nešťastně ženatý chlápek, co psal politické projevy pro Republikánskou stranu. Nikdy nehrál na kytaru ani nezpíval. Až do chvíle, kdy se po dlouhé době sešel se svým starým kámošem ze střední, Joshem Hommem, zpěvákem a kytaristou slavných Queens Of The Stone Age. Homme usoudil, že Jesse má na to stát se rockerem a založil s ním projekt Eagles Of Death Metal, který nikdy nehrál death metal, přestože jeho název byl inspirovaný frází, jíž jejich společný kamarád popisoval muziku polské deathmetalové kapely Vader.

První deska Peace Love Death Metal (2004), založená na riffech á la Chuck Berry, fistuli á la Canned Heat, potrhlé rytmice (jestli Hughes se na kytaru teprv učil, totéž platilo o Hommovi a jeho bicích) a nespočtu falešných konců, přišla leckomu vtipná a leckomu naprosto výborná a z kapely se postupně stala koncertní atrakce. V červnu 2005 si zahráli v pražském Roxy a bylo vidět, že The Devil se probudil a našel nový smysl života. Následující desky Death By Sexy (2006) a Heart On (2008) byly čím dál sofistikovanější, aniž by se ovšem brali vážně či ubrali na báječné švihlosti debutu. Josh Homme již s Eagles koncertuje velmi zřídka, a očekávánou sestavou pro pražský koncert je tedy: Jesse „Boots Electric“ Hughes – kytara a zpěv, Dave Catching – kytara, Brian „Big Hands“ O'Connor – basa, Joey Castillo (též z Queens Of The Stone Age) – bicí.