ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19502 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eagles Of Death Metal pokračují v evropském turné

0 jsk 15.2.2016

Americká rocková skupina Eagles of Death Metal, během jejíhož koncertu došlo loni 13. listopadu v pařížské hale Bataclan k masakru ze strany islámských fanatiků, pokračuje ve svém přerušeném turné. Přesně tři měsíce po tragických událostech.

Formace hrála o víkendu ve Skandinávii, v neděli absolvovala koncert v norské metropoli Oslo. Před pařížským publikem v koncertní hale Olympia vystoupí v úterý. Turné skupina ukončí v srpnu v německém Kolíně nad Rýnem.

Zpěvák a kytarista Jesse Hughes v rozhovoru pro švédskou stanici TV4 uvedl, že „jeho přátelé zemřeli velmi důstojně a s velkou odvahou“. „Neviděl jsem jediného zbabělce. Mám však na srdci tíhu,“ dodal s tím, že prý okamžitě věděl, co se děje.

Během vystoupení skupiny vtrhli do haly teroristé vyzbrojeni automatickými střelnými zbraněmi, granáty a vestami s výbušninami. Zavraždili 89 lidí včetně obchodního manažera skupiny a dvou zástupců vydavatelské společnosti Universal, kteří byli v sále. Samotným členům skupiny se podařilo uniknout dveřmi v zákulisí. Koordinované útoky si v Paříži tu noc vyžádaly celkem 130 mrtvých a 368 zraněných.