ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14404 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dvořákova Praha začne už 7. září

0 Redakce 31.8.2017

Den před výročím narození Antonína Dvořáka, 7. září, rozezní pražské Rudolfinum famózní oratorium Stabat Mater, v němž své síly spojí hvězdný kvartet sólistů, který tvoří lotyšská sopranistka Kristine Opolais (na snímku), slovenská mezzosopranistka Jana Kurucová, polský tenorista Piotr Beczala a německý basista René Pape. Doprovodí je náš přední orchestr PKF – Prague Philharmonia, který povede jeho šéfdirigent Emmanuel Villaume, a Český filharmonický sbor Brno. Tím bude zahájen sedmnáctý ročník festivalu Dvořákova Praha.

Zahajovací koncert tak předznamenává letošní hlavní programovou linii, kterou jsou Dvořákovy kantáty a oratoria, tedy hudba spojující sílu mnohačetného lidského hlasu se zvukem velkého orchestru a sólistů.

Vedle úvodního koncertu bude k vrcholům patřit i dvojí uvedení slavného Requiem s Českou filharmonií pod taktovkou Jakuba Hrůši, s Pražským filharmonickým sborem pod vedením Lukáše Vasilka a hvězdným kvartetem sólistů: Ailyn Pérez, Christianne Stotijn, Michaelem Spyresem a Janem Martiníkem. Tento výjimečný koncert zaznamená a vydá prestižní vydavatelství DECCA. Dalším z vrcholů festivalu i Dvořák Collection bude Te Deum s Adamem Plachetkou, Simonou Šaturovou, Pražským filharmonickým sborem a Vídeňskými symfoniky vedenými Tomášem Netopilem.

V programu Dvořákovy Prahy nechybí ani další Dvořákova proslulá díla. Uslyšíme Českou filharmonii s Petrem Altrichterem a violoncellistou Jeanem-Guihenem Queyrasem ve slavném Violoncellovém koncertu h moll a soubor Musica Florea Marka Štryncla při Novosvětské v netradiční úpravě na dobové nástroje.