ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6577 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dvořákova Praha začne už 6. září

0 jsk 2.9.2021

Návrat světových umělců, zajímavý program a živá atmosféra koncertních sálů, to jsou hlavní atributy letošního 14. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Ten v pondělí 6. září zahájí dvě erbovní díla Antonína Dvořáka, Violoncellový koncert h moll a Novosvětská symfonie.

Milánský orchestr Filarmonica della Scala bude řídit kolumbijský dirigent Andrés Orozco-Estrada, sólový part přednese německý violoncellista Daniel Müller-Schott. Během dalších téměř tří týdnů se divákům představí mimo jiné Vídeňští filharmonici s Herbertem Blomstedtem, Bamberští symfonici s Jakubem Hrůšou (na snímku) nebo klavíristé Sir András Schiff a Boris Giltburg.

„Letošní přípravy jsou určitě náročnější než před rokem 2020, ale ve srovnání s loňským ročníkem se jedná o pozitivní posun směrem k obvyklému festivalovému průběhu. Mezinárodní, a dodám, že opravdu atraktivní interpretační obsazení, a koncertní sály bez kapacitního limitu jsou pro nás příslibem toho, že se pomalu ale jistě vracíme k plnohodnotnému společenskému a kulturnímu životu. A myslím, že nás čekají opravdu mimořádné koncertní zážitky. Mám-li být i poněkud osobní, mé srdce klavíristy se obzvláště těší na rezidenčního umělce festivalu, kterým je Sir András Schiff,“ uvedl ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

(foto: Pavel Hejný)