ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4689 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dvořákova Praha připomene Smetanu i Dvořáka

0 jsk 13.3.2024

Dirigent Jakub Hrůša v roli rezidenčního umělce, Česká filharmonie (na snímku) jako rezidenční těleso festivalu, světové orchestry v čele s Vídeňskými filharmoniky, slavní čeští jubilanti spolu s úspěšnými rodáky, vyvrcholení tříletého komorního projektu, návrat Marthy Argerich i velkolepý debut klavíristy Mao Fujity.

To je v kostce program sedmnáctého ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha, který 6. září zahájí Violoncellový koncert h moll a Novosvětská symfonie Antonína Dvořáka. Orchestr Bamberských symfoniků bude řídit jejich šéfdirigent Jakub Hrůša, sólistou večera bude Julian Steckel.

„Rok české hudby si letos připomeneme nejen dílem nejslavnějších českých jubilantů i ꓹnečtyřkových‘ autorů, ale dáme prostor i zdejším úspěšným rodákům, jako byli Gustav Mahler nebo Erich Wolfgang Korngold. Mahlerovi věnujeme speciální koncert spojených orchestrů České filharmonie a Bamberských symfoniků pod širým nebem, který bude řídit rezidenční umělec Dvořákovy Prahy 2024, ikona současného českého interpretačního umění světového formátu, dirigent Jakub Hrůša,“ uvádí ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.