ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7633 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dvě verze singlu z novinky Snoop Dogga

0 Redakce 23.3.2011

Americký raper Snoop Dogg vydá zanedlouho již jedenácté studiové album. Deska nazvaná Doggumentary bude na trhu na konci března a produkčně se na něm podíleli například Swizz Beatz či The Cataracs.

Pilotním singlem byla zvolena skladba Wet, která se ihned stala nejžádanější nahrávkou v amerických rádiích specializujících se na černou hudbu. Pro komerční stanice byla natočena verze, kterou produkoval David Guetta. Předělávka dostala název Sweat.

Snoop Dogg je jednou z ikon černé hudby. Je tím, co Američané nazývají „entertainer“. Začínal jako chráněnec Dr. Dreho a součást West Coast scény. Hned jeho první album Doggystyle z roku 1993 se stalo multiplatinovým. Dlouho také drželo rekord jako nejrychleji se prodávající debut (v prvním týdnu více než 800 tisíc kusů) a všeobecně je považováno za jednu z nejzásadnějších desek hiphopové historie.

Jako většina důležitých raperů z devadesátých let vedl Snoop prostopášný život a měl oplétačky se zákonem: byl obviněn z vraždy (pak byl osvobozen) i vězněn kvůli drogám. Zahrál si v několika filmech (např. drogového dealera v Training Day), režíroval, založil vlastní filmovou společnost. V současné době je exekutivním šéfem hiphopového sublabelu EMI.

tz