ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10880 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dva muže usvědčili z plánování vraždy zpěvačky Joss Stone

0 jsk 5.4.2013

Juniora Bradshawa a Kevina Liverpoola uznal soud vinnými z plánování vraždy britské soulové zpěvačky Joss Stone. Muži byli zatčeni v červnu roku 2011 poté, kdy se objevili v okolí zpěvaččina domu v Cullomptonu v hrabství Devon. Našli u nich samurajské meče, provaz, pytle na mrtvoly a mapy okolí místa, kde Joss Stone bydlí. Měli u sebe také papír s nápisem „Najdi řeku, do které ji hodíme“.

Liverpool byl odsouzen na doživotí, přičemž si ve vězení musí odsedět minimálně deset let a osm měsíců. Bradshawovi ještě nebyl trest vyměřen. Porota o trestu, který byl již vynesen, rozhodovala čtyři hodiny. Soud oba muže usvědčil také z plánované krádeže a vážného ublížení na zdraví.

Při soudním procesu, který trval dva týdny, vypověděla Joss Stone, že se o plánech vraždy dozvěděla až od policistů poté, kdy oba muže zatkli. „Až na to, že mi policisté přišli říct, že mě někdo chtěl zabít, to byl pěkný den. Překvapilo mě to, protože jsem nedostala žádné vyhrůžky. V Devonu jsem v té době bydlela už skoro dvacet let, někdy jsem ani nezapínala alarm a nezamykala dveře. Teď to už dělám,“ vysvětlila.

Tagy: