ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6111 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dušičkový víkend v kině, v muzeu, ve vile a na koncertech

0 Lucia Daňková 1.11.2014

Rituály smrti         od  31.10. 2014

Národní muzeum v Praze  zahajuje výstavu Rituály smrti z výstavního cyklu Smrt. Nová výstava v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur představuje různé podoby smrti a rozličný přístup k tomuto fenoménu v mimoevropském prostředí a nabízí srovnání napříč nejrůznějšími kulturními kontexty v časovém období od starověku až po současnost. Kromě smrti „přirozené“ je zohledněna i smrt tragická. O smrti v boji a zacházení se zabitými nepřáteli vypovídají na výstavě například preparované lidské hlavy neboli tsantsy, které vyráběli bojovníci skupiny Jíbaro žijící v amazonském pralese v Ekvádoru a Peru. Návštěvníci se dozvědí také zajímavosti spojené s přechodem ze světa živých do světa mrtvých. Ústředním tématem tohoto procesu je zacházení s tělem před pohřbem, vlastní pohřeb, pohřební rituály.

Festival 3kino       30.10. – 2.11.2014

Kino Atlas v Praze bude od 30. října hostit 1. ročník festivalu současného polského, slovenského a českého filmu s názvem 3Kino. Nový festival chce ukázat divákům to nejlepší ze současné tvorby všech tří visegrádských zemí. Vstup na všech 20 filmů z pestrého programu je zcela zdarma.  Ve Velkém sále pražského kina Atlas se divákům představí výhradně hrané filmy. Milovníci dokumentární tvorby si přijdou na své v Malém sále.  Připraven je také retrovečer ve stylu 80. let s filmem a to 1.listopadu. Promítat se bude v sekci  „film, na který se stála fronta“. Na filmovém plátně tak mohou mladí diváci i pamětníci ocenit legendární polskou komedii Sexmise, v níž se hlavní hrdinové Max a Albert po umělém zmrazení těla probouzejí ve společenství, kde žijí pouze ženy.

Nový divadelní prostor Vila Štvanice  od 31.10.2014

Divadelní prostor Vila Štvanice je otevřen. Má být místem pro divadelní produkce, koncerty, výtvarné dílny i pro setkávání v příjemném prostředí baru na tomto pražském ostrově.  Vila Štvanice, jejíž podtitul zní “ostrovní scéna v centru Prahy”, se má stát specifickým a nezaměnitelným divadelním klubovým prostorem.

www.vilastvanice.cz.

Nordfest      30.10. – 5.11.2014

V pražském kině Evald probíhá filmová přehlídka severských filmů NORDFEST. Desáté vydání této akce prezentuje současnou skandinávskou kinematografii. Divákům nabídne inteligentní akční thriller nabitý černým humorem z prostředí zasněžených drsných norských hor Boj sněžného pluhu s mafií (Norsko 2014, režie Hans Petter Moland) a zábavný příběh ze Stockholmu 80. let o dospívání tří třináctiletých děvčat, síle jejich přátelství a o nesmrtelnosti punku My jsme nejlepší! (Švédsko 2013, režie Lukas Moodysson). Chybět nebudou rovněž přednášky o cestování po zemích Severu a jejich kultuře, na které opět je vstup zdarma.

Novoměstský krajáč             sobota  1.11.2014

Za nevšedním názvem akce se skrývá přehlídka původních řemeslných výrobků a lahodných dobrot z našich regionů, která se uskuteční v sobotu 1. listopadu (10-18hod) na Novoměstské radnici v centru Prahy. „Novoměstský krajáč volně navazuje na již konané řemeslné trhy tím, že představí pestrou výrobu napříč celou republikou. Myslíme si, že ukázky dovedností českých výrobců, jejich výrobky a interaktivní dílny, které trhy provázejí, jsou tou správnou cestou, jak pěstovat určitou hrdost na zemi, ve které žijeme“, dodává k festivalu jeho spoluorganizátorka Bedřiška Kotmelová. Je připraven bohatý doprovodný program v podobě hudební produkce, ukázky řemesel i tvořivých dílen pro děti i dospělé.

Lisa Stansfield     sobota  1.11.2014

Britská zpěvačka Lisa Stansfield vystoupí v sobotu 1.listopadu v Praze vůbec poprvé. Hrát bude ve Velkém sále pražské Lucerny.  Jedna z hudebních hvězd r’n’b, soulu a popu 80. a 90.let je známá hity Change, All around the world, který byl jedničkou světových hitparád včetně žebříčků v USA. Lisa Stansfield byla dvakrát nominovaná na cenu Grammy v kategoriích Nejlepší nový umělec a Nejlepší popová zpěvačka. Prodala přes 15 milionů desek, natočila před dvě desítky singlů.

Lenka Dusilová     neděle  2.11.2014

Hned v neděli představí a pokřtí  svoji novou desku V hodině smrti  zpěvačka Lenka Dusilová. V divadle  Archa se její fanoušci sejdou kolem 20hodiny.  Na koncertní pódia se Lenka Dusilová vrací po kratší pauze, kterou vyplnily mateřské povinnosti. V květnu se ji narodil syn Edward. Jak Lenka sama říká, porod ji dodal sebevědomí a také ve zpěvu je daleko jistější. Přesvědčíme se již v tuto neděli 2.11.2014.