ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7572 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Část Wohnoutu zahraje ve Varech

0 Redakce 3.6.2011

Duo Egon, které tvoří  členové skupiny Wohnout Jirka Zemánek (baskytara) a Fenek Steiner (bicí), odehraje na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech živý hudební doprovod k českému hudebnímu filmu Trhák. Stane se tak 7. července v Městském divadle v Karlových Varech a představení se odbude pouze jedno.

„Při cestách na koncerty koukáme v dodávce na filmy a měli jsme období, kdy jsme každý víkend koukali na Trhák. Nutno říci, že to trvalo asi dva roky. Řekli jsme si, že uděláme oslavný večírek. Všichni byli nadšeni,“ popisuje Zemánek.

První večírek se uskutečnil loni 27. října v pražském Lucerna Music Baru. Druhé představení se odbude v Karlových Varech. Kromě Dua Egon bude na pódiu dalších šestadvacet hudebníků a zpěváků, mezi nimi i bratři Homolové, spoluhráči Zemánka a Steinera z Wohnoutu.

„Na plátně poběží film, a jakmile nastane okamžik, kdy je v něm hudební číslo, začne do něho hrát naživo kapela,“ vysvětluje Zemánek. „Doufáme, že to bude poslední představení. Je to totiž strašně náročné.“

JŠp