ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6190 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dunaj pokřtil bestofku a chystá náhradní koncert

0 jsk 20.12.2021

Brněnská alternativní kapela Dunaj odehrála ve středu 15. prosince několikrát odložený koncert v hudebním klubu Sono. Společně se zpěvačkou Ivou Bittovou zahrála skladby, které vyšly v remasterované verzi na právě vydaném dvojalbu Dunaj Reloaded – The Best Of 1988 – 1996. V průběhu programu bylo toto album také pokřtěno, vodou z řeky Dunaj ho pokřtil Pavol Maruščák, zakladatel hudebního vydavatelství Pavian Records, kde album vyšlo. A vodou z Váhu, přítoku Dunaje, se přidal Michal Kaščák, organizátor největšího slovenského open air festivalu Pohoda.

Koncert byl vyprodaný, ale vzhledem k epidemickým opatřením se ho nemohli zúčastnit všichni, kteří měli často již několik měsíců dopředu zakoupené vstupenky. Pavel Koudelka, bubeník Dunaje, k tomu říká: „Nechtěli jsme, aby kvůli aktuální epidemické situaci propadly vstupenky těm, kteří nesplňují kritéria pro vstup na společenské akce. A těch bylo v tomto případě skoro 250. Proto jsme se rozhodli pro tyto fanoušky, a samozřejmě nejen pro ně, uspořádat koncert v červnu příštího roku. Na tento koncert budou platit lístky, které nebyly využity na proběhlém středečním vystoupení.“

Náhradní koncert zatím ještě nemá přesný termín a místo, ale už teď je jasné, že bude součástí chystaného červnového turné spojeného s přesunutými koncerty v pražské Akropoli.

(foto: Tomáš Škoda)

Tagy: