ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11616 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Druhý Český You Tube Fest pro Bek Ofis

0 Petr Hašek 18.6.2012

Druhý ročník Českého You Tube Festu, pořádaný hudebním magazínem iREPORT a Ochranným svazem autorským (OSA) ve spolupráci s českým Googlem, má své vítěze.

Rozhodli o nich samotní uživatelé YouTube. Tím absolutním se stal pop-rockový projekt Bek Ofis. Pětice nejlepších byla vyhlášena na Výročních cenách OSA a získává kromě jiného i možnost vystoupit na známých letních festivalech. Projekt YouTube Fest je součástí iniciativy Google pro českou kulturu.

Komunita YouTube rozdělila mezi své favority přes 60 tisíc hlasů, což je více než dvojnásobek loňského počtu hlasů. Zájem fanoušků se projevil také na počtu prohlédnutých videí na YouTube kanálu projektu, který dosáhl 550 tisíc zhlédnutí.

Absolutní vítěz druhého ročníku Českého YouTube Festu, kapela Bek Ofis, přeci jen není na české hudební scéně žádným nováčkem (2002). V letošním ročníku Českého YouTube Festu zabodovala s písní Náhradník.

Jan J. Nedvěd, frontman pražské Bek Ofis úspěch to komentuje: „Je to perfektní dárek nejprve od poroty, které si vážíme, a následně od fanoušků, kteří nás dlouhodobě podporují,“ a dodává: „Je to krásný pocit a zároveň forma ocenění, ve kterou jsme skrytě doufali. Bereme to jako jednu z nejdůležitějších forem podpory toho, co jsme doposud vytvořili.“

Vítěz si zahraje na šesti festivalech

Bek Ofis si díky vítězství v Českém YouTube Festu zahrají hned na šesti partnerských festivalech. Zkrátka nepřijde ani další čtyřka, která u fanoušků YouTube zabodovala. Na druhé pozici se s písní Sečna umístila indierocková parta Pankix.

Třetí příčku obsadila moravská ethno-metalová skupina Silent Stream of Godless Elegy. Ta do soutěže poslala klip k písničce Skryj hlavu do dlaní. Čtvrté místo patří beatfolkové formaci EPY DE MYE, která bodovala s písní Opustíme vzory. Pětku pak uzavírá skladba Levituju od kapely KOFE-IN.

Do druhého ročníku YouTube Festu zaslali hudebníci o čtvrtinu více klipů než v loňském roce a opět významně obohatili zastoupení českého obsahu na video portálu YouTube. Odborná porota pod vedením kapely Tata Bojs (Milan Cais a Mardoša) společně s Albertem Černým z Charlie Straight, loňským vítězem kapelou Flattus, zástupcem OSA Lukášem Paulů a šéfem iREPORT.cz Jardou Hudcem, měla nelehký úkol.

Z téměř 800 přihlášených příspěvků mnoha hudebních stylů musela vybrat 15 nejlepších finalistů. Ti se pak utkali o pět prvních míst v souboji o sympatie uživatelů YouTube.

tz