ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4760 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Druhá série kriminálky Cirkus Bukowsky bude od prosince na obrazovkách ČT

0 Richard Winter 21.11.2014

Kdo a proč chce zabít Nestora Bukowského? To se mohou dozvědět diváci, kteří budou od 1. prosince vždy v pondělí a ve středu od 20.00 na ČT1 sledovat pátrání Kuneše s Bukowskym v pokračování úspěšné kriminálky Cirkus Bukowsky. Natáčelo se mimo jiné v industriálním prostředí Mostecké hnědouhelné pánve a zámku Jezeří, v Děčíně, Ústí, Sokolově, jeden a půl dílu se odehrává převážně v Polsku, v Gdaňském přístavu, či na studeném poloostrovu Hel.

“V první sérii se Bukowsky, neprávem obviněný z vraždy, snaží obhájit a vrátit zpět do starého života. Jenomže toho prožije tolik, že se mu nakonec vracet nechce. A když mu v novém životě začíná být hezky, znovu přijde úplně o všechno. Níž už jít nelze. Bukowsky v druhé sérii je prostě chlápek, který nemá co ztratit,” říká Pavel Řezníček o přerodu jím ztvárněné titulní postavy v druhé sérii.I ta obsahuje řadu fyzicky náročných akčních scén. Některé zvládl sám, jindy se nechal zastupovat. “Belmondo je přece jenom jeden,” dodává Pavel Řezníček.

Ve druhé sérii Cirkusu Bukowsky se kromě hlavních představitelů Pavla Řezníčka a Hynka Čermáka objeví i další známé tváře, jako Marika Šoposká, Predrag Bjelac, Jan Vlasák, Vanda Hybnerová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni a Matěj Hádek.

Protipólem Bukowského je i v druhé sérii problémový policista Kuneš, jehož hraje opět Hynek Čermák. “Kuneš je antihrdina. Neřekl bych ale, že je to záporná postava. My jsme se s tvůrci seriálu snažili, byť s určitou nadsázkou, o co nejpravdivější obraz detektivní práce. Ve skutečnosti je v ní mnohem méně romantiky, než to vypadá ve filmu,” podotkl Čermák.

Ten je v posledních letech v rolích tvrdých policistů jako doma, sám však říká, že jeho vůbec nejoblíbenějším filmovým policistou je komediálně pojatý strážmistr Cruchot, jehož v sérii o četnících ze Saint-Tropéz ztvárnil Louis de Funes. “Dlouhá léta jsem se živil jako osobní strážce, možná i z toho pramení moje obsazování do těchto rolí. K tomu musíte mít určitý vnitřní předpoklad a ten je ve vás pořád. Ale sklony chránit má každý druhý chlap, tedy i já,” dodává Čermák.

“Seriál Cirkus Bukowsky po dokončení žije už svým vlastním životem. Těší nás, že první série dosáhla řady ocenění. Na mezinárodním festivalu BAR v Černé hoře získal cenu za režii Jan Pachl a cenu za střih Petr Pauer. V Plzni jsme vyhráli Zlatého ledňáčka a kameraman Marek Janda získal profesní ocenění AČK. Z mého pohledu jsou ovšem největší devizou tohoto seriálu lidé, kteří se v průběhu jeho vzniku dali dohromady,” uvedl kreativní producent České televize Josef Viewegh, v jehož producentské skupině Cirkus Bukowsky II vznikl.