ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29856 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Druhá krimi Rowlingové s názvem Hedvábník vyjde v ČR koncem února

0 Richard Winter 22.1.2015

V Česku vyjde na konci února druhý díl detektivní série britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Knihu v originále nazvanou The Silkworm vydá nakladatelství Plus pod názvem Hedvábník stejně jako úvodní Volání Kukačky v překladu Ladislava Šenkyříka. Knihu Rowlingová napsala pod pseudonymem Robert Galbraith.

Rowlingová v současné době dopisuje třetí detektivku a nechala se slyšet, že plánuje napsat víc detektivních románů, vydávaných pod pseudonymem, než kolik vytvořila knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi.

Slavná autorka knížek pro děti o Harrym Potterovi vydala před dvěma lety detektivku pod pseudonymem. Kniha měla pozitivní ohlasy už předtím, než se prozradila identita autorky. Druhý díl vyšel v Británii loni v červnu a řada recenzentů jej pochválila ještě před vydáním.

Krimiromány Roberta Galbraitha spojuje hlavní postava soukromého detektiva, válečného veterána z Afghánistánu Cormorana Strika. V první Galbraithově knize Strike řešil smrt slavné modelky Luly Landryové, v druhé vyšetřuje zmizení slavného spisovatele, který ve svém románu urazil skutečné osoby.

I čeští čtenáři si Cormorana Strika, který má mnoho sympatických lidských nectností a neduhů, oblíbili. Prodeje Volání Kukačky nse blíží hranici 50 tisíc prodaných kusů.