ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16953 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dream Theater zahrají 30. června v Praze

0 Redakce 12.3.2009

Po dlouhém čekání se fanoušci americké progresivní kapely Dream Theater opět dočkají. 30. června se pětice Portnoy, Petrucci, Myung, Rudess a LaBrie představí v Tesla Areně.

V Praze se legendární Dream Theater zastaví v rámci svého letního evropského turné, na kterém slibují představit nové řadové album. Na dosud bezejmenné desce, nástupci alba "Systematic Chaos" z roku 2007, skupina pracuje od loňského října a na celosvětový trh by ji měla uvést počátkem června. Zatímco produkce se zhostila kapela sama, respektive její bubeník Mike Portnoy a kytarista John Petrucci, mixu se ujme Paul Northfield, který je známý pro spolupráci s celou řadou rockových veličin – namátkou jmenujme např. Marilyna Mansona, OzzyhoOsbourne(a), skupinu Suicidal Tendencies nebo Rush.

Bubeník Mike Portnoy nový materiál hodnotí jako směsici kultovních skladeb a příznivce Dream Theater připravuje na „třaskavou nálož“.
Na evropských koncertních pódiích budou Dream Theater k vidění od 6.června, na kdy je ohlášeno jejich vystoupení na švédském rockovém festivalu ve Solvesborgu, až do 3. července, kdy budou hosty Kaliakra rock festivalu v Bulharsku. Během tohoto měsíce kapela odehraje celkem sedmnáct koncertů – devět samostatných, zbývajících osm v rámci letních hudebních festivalů

TZ