ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14747 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dosud nevydané nahrávky Ivana Krále vycházejí na albu Undiscovered

0 jsk 1.2.2021

Ivana Krále, skladatele, hudebníka, zpěváka a producenta, zapsaného do historie světového rocku především díky spolupráci s Patti Smith, Iggy Popem a Johnem Calem, připomíná rok po jeho odchodu kolekce nikdy nevydaných nahrávek Undiscovered. Album uspořádala manželka a dlouholetá spolupracovnice Ivana Krale Cindy Hudson z jeho pozůstalosti.

„Po Ivanově odchodu jsem roztřídila všechny jeho věci a našla mnoho nahrávek i videozáznamů – demonahrávky, melodie, nápady, kousky filmů – často v předpotopních formátech a zaznamenané v průběhu několika desetiletí,“ shrnuje Hudson. „Postupně se odkazem propracovávám, časem bude k vydání jistě víc hudebního materiálu.“

Nikdy nevydané nahrávky vycházejí v autentické podobě a sestávají jak ze starších, tak i několika posledních písniček, na kterých spolupracovali Ivan jako autor hudby a Cindy jako textařka, stejně jako v případě všech posledních alb tohoto výjimečného hudebníka.

„Ivan měl při skládání svůj postup. Na jeho konci musely všechny písně obstát v testu. Ten spočíval v tom, že hudba musela znít skvěle při rychlé jízdě autem, kdy vás ohlušuje vichr fičící otevřenými okénky. Pokud tomu tak bylo, tak si ji Ivan nechal. Písničky na albu Undiscovered tímto testem prošly,“ uzavřela Hudson.

Tagy: