ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5186 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokument V síti přepsal historii

0 jsk 3.3.2020

Dokument V síti o víkendu přepisoval historii. Do kin přitáhl více než 111 tisíc diváků, což je číslo srovnatelné s českými hranými komerčními hity, a s velkým náskokem tak přeskočil dosavadní nejúspěšnější český dokument Trabantem do posledního dechu, který si v roce 2016 za první víkend v kinech připsal přes 18 tisíc diváků.

Už první víkend napovídá, že dokument V síti aspiruje na nejúspěšnější český dokument v kinech vůbec a z trůnu již brzy sesadí dlouholetého „krále“, film Občan Havel, který v kinech v souhrnném počtu vidělo více než 163 tisíc diváků. Na základě velkého zájmu se tak debata o zneužívání dětí na internetu stala celospolečenským tématem.

„Novináři i diváci se nás v Aerofilms často ptají, jaký je náš nejnavštěvovanější film. Roky jsme na tuto otázku odpovídali stále stejně: Občan Havel. Což generovalo dvojí údiv: Dokument, opravdu? A tolik diváků na to přišlo do kin? A teď se díváme na výsledky filmu V síti za pouhý první víkend, a ač naše očekávání byla samozřejmě vysoká, klademe si nevěřícně v podstatě stejné otázky. Když jsem na začátku kampaně o filmu psala, že bude velkou událostí a něco změní, sama jsem netušila, o jakém rozměru se bavíme. A to jsme teprve na začátku,“ komentuje výsledky Radka Urbancová z distribuční společnosti Aerofilms.