ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8942 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokument o 30 letech osobních problémů, úspěchů a pádů studentů

0 jsk 15.11.2019

Karel Dobrý, Vanda Hybnerová, Michal Malátný, Hana Ševčíková a další jejich spolužáci nastoupili na divadelní fakultu s ideály. Někteří s nimi školu i opouštěli a vplouvali do nové svobodné doby. Jak na to vše pohlížejí dnes? Proč někteří z nich zanechali herectví a jak se na dobu studia a na dnešní časy dívají ti, kteří jsou ve své práci úspěšní, hrají v divadlech, ve filmu nebo v televizních seriálech?

Dokument jejich spolužáka Ondřeje Kepky nabízí díky záznamům ze studijních let unikátní možnost srovnání. Ročník 89 uvede ČT art příští středu 20. listopadu od 21.40 hodin.

Prvním hereckým ročníkem, který dovedl k absolutoriu na pražské DAMU herec Boris Rösner, byli studenti, kteří do školy v Karlově ulici nastoupili na podzim roku 1988. Než se stačili pořádně rozhlédnout, byl tu Palachův týden, pak petice Několik vět, později listopad 1989. Rok, který celý ročník zásadním způsobem poznamenal. Milovali a ctili svého profesora a drželi při sobě.

A přátelské vztahy navázané ve škole přetrvaly do současnosti. Někteří ve studiu vytrvali, jiní odešli, někteří vystudovali, ale živí se dnes jinak.