ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5430 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokument o studiu medicíny odpovídá na otázky

0 jsk 13.12.2023

Necelou půlhodinu dlouhý snímek Tělo–Duše–Pacient sleduje adepty lékařství v různých fázích studia, jejich pedagogy a pacientku. Bez komentáře či provokovaných otázek, pouze formou pečlivě vystavěné observace.

Autorský dokument Jindřicha Andrše vznikl z podnětu 2. lékařské fakulty a ukazuje, že moderní lékařské vzdělávání zahrnuje mnohem víc než memorování: důležitou roli v něm hrají i simulace a praktický nácvik reálných situací. A ty mohou být velmi realistické, dramatické a emočně náročné.

„Fakulta mě oslovila, abych zpracoval téma mladých lékařů, o kterém jsem přemýšlel už dlouho. Když jsem se před deseti lety hlásil na FAMU, bylo to právě s tímto námětem. Jedním z důvodů je, že pocházím z lékařské rodiny a vždycky mě zajímal moment, kdy si medik poprvé v nějaké mezní situaci prožije, co práce lékaře reálně obnáší. Takže jsem nabídku vzal jako příležitost konečně s tím začít, neodkládat to. A rád v tom budu pokračovat i v dalších filmech, které připravuju,“ říká ke vzniku filmu Jindřich Andrš, autor oceňovaného filmu Nová šichta.