ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7206 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokument o koncertech Oasis v Knebworthu

0 jsk 18.8.2021

Před pětadvaceti lety, 10. a 11. srpna, odehráli britští Oasis dva koncerty na festivalu v britském Knebworthu. Nyní vstupuje do kin dokumentární snímek, jenž jednu z koncertních událostí devadesátých let, které se zúčastnilo v součtu čtvrt milionu fanoušků, připomene. Vstupenky jsou již v předprodeji, premiéra je naplánovaná na 23. září.

Oasis byli v polovině devadesátých let na svém absolutním vrcholu. Vypovídá o tom i fakt, že o lístky na jejich vystoupení v Knebworthu projevily zájem dvě procenta tehdejší britské populace. Ne nadarmo patří tyto koncerty k těm, které utvářely dějiny a v mnoha ohledech se jedná o symbolický moment pro jednu generaci.

Film je nejen záznamem koncertního vystoupení, ale hlavně dokumentem, který vypráví příběh celé události. Prostor v něm dostanou i přímí účastníci, členové kapely, organizátoři a fanoušci. Režisér Jake Scott zaznamenal vystoupení v celé šíři a nabízí exkluzivní dosud neviděné prvky, jde tak o zábavnou a filmovou oslavu jednoho z nejdůležitějších koncertů posledních pětadvacet let.

Snímek nazvaný Oasis Knebworth 1996 vstoupí do kin 23. září v distribuci společnosti Aerofilms.

Tagy: ,