ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4924 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokument o albu Mira Žbirky se začne točit v květnu

0 jsk 15.4.2021

Filmový dokument Co bolí, to přebolí o vzniku multiplatinové desky Modrý album Mira Žbirky, která vyšla před dvaceti lety a restartovala jeho tvorbu do nového tisíciletí, se bude natáčet už v květnu. Zkušený tvůrčí tým v čele s režisérem Šimonem Šafránkem naplánoval první záběry na 11. květen do studia Sono, kde album vzniklo. Díky crowdfundingové kampani na platformě Donio.cz se natáčení mohou zúčastnit i Žbirkovi příznivci.

Každý přispěvatel kampaně si podle sumy, kterou chce projekt podpořit, může vybrat některou z atraktivních odměn. Jsou mezi nimi vstupenky na premiéru dokumentu a křest alba, DVD s filmem Meky, koncertem anebo první či druhou sérií Žbirkovy hudební talk show Doupě. Na výběr je také osobní účast na červnovém natáčení nových dílů tohoto pořadu, účast na natáčení dokumentu, signovaný Abbey Road Studios remaster LP Modrý album, podepsaná kniha Songbook, Backstage s Mekym Žbirkou (možnost osobního setkání a společné fotky s umělcem na některé z jeho akcí) a další odměny. Přispěvatelé se mohou dostat do titulků dokumentu a v nabídce je i jedinečná možnost získat sošku slovenského Slavíka ze sbírky Mira Žbirky.

Vybraná částka bude použita na technické, personální a produkční zabezpečení natáčení filmu a na uspořádání premiérové projekce.