ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10307 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokument Nickyho rodina Mateje Mináče byl oceněn v Montrealu

0 Redakce 31.8.2011

Dokumentární snímek s hranými pasážemi Nickyho rodina režiséra Mateje Mináče získal o víkendu cenu diváků za nejlepší dokument na filmovém festivalu v Montrealu. Festival patří k prestižním přehlídkám kategorie A. Spolu s Mináčovým snímkem byl mezi dalšími 53 tituly v sekci nazvané Dokumenty světa diváckou cenou odměněn švédsko-ruský film Trpká chuť svobody.

Mináčův snímek uspěl po divácké ceně na MFF v Karlových Varech a po ocenění z jeruzalémského filmového festivalu na třetí prestižní přehlídce. Údajně se již připravuje velká distribuce Nickyho rodiny v USA. Film ještě čeká několik premiér, z nichž důležitá bude v Londýně, kde se jí osobně vedle režiséra zúčastní i Sir Nicholas Winton.

Celovečerní film Nickyho rodina vypráví příběh záchrany 669 československých – především židovských – dětí těsně před druhou světovou válkou. Prostřednictvím faktů, autentických záběrů i hraných rekonstrukcí přibližuje tento Wintonův šlechetný čin. Děti, které se mu podařilo odvézt do Británie, by jinak skončily v nacistických koncentračních táborech. Snímek měl premiéru letos v lednu v Praze za účasti Sira Wintona.

rwi