ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7035 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokument Mečiar bude usilovat o nominaci na Evropské filmové ceny

0 jsk 17.8.2018

Evropská filmová akademie a EFA Productions zveřejnily seznam patnácti dokumentárních filmů, které doporučují do boje o nominace na Evropské filmové ceny. Mezi nimi je i celovečerní dokument Mečiar režisérky Terezy Nvotové, který vznikl ve slovensko-české koprodukci.

Zařazení do výběru na nominace je dosud nejvýznamnějším mezinárodním uznáním filmu a dokazuje, že události z nedávné československé historie i prvních let samostatného Slovenska nemají úplně regionální charakter.

Kromě Mečiara se o nominaci ucházejí i snímky V zajetí (režie Bernadett Tuza-Ritter), Bergman – Ett ar, ett liv (Jane Magnusson), End of Life (Pawel Wojtasik, John Bruce), Meteory (Gürcan Keltek), O otcích a synech (Talal Derk), La strada dei Samouni (Stefano Savona), Srbenka (Nebojša Slijepcevic), Tarzanova varlata (Alexandru Solomon), Tara moarta (Radu Jude), Vzdálený štěkot psů (Simon Lereng Wilmont), Druhá strana všeho (Mila Turajlic), Na druhé straně zdi (Pau Ortiz), Básnířka (Stefanie Brockhaus, Andreas Wolff) a The Silence of Others (Almudena Carracedo, Robert Bahar).

Nominace na Evropské filmové ceny vyhlásí 10. listopadu na Evropském filmovém festivalu v Seville. Trofeje v 31. ročníku Evropských filmových cen rozdají 15. prosince také v Seville.