ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26080 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dokončuje se nový český film Zejtra napořád

0 Redakce 21.5.2014

Nový český film Zejtra napořád s Pavlem Baťkem a Vicou Kerekes vstoupí do kin 17. července 2014. Aktuálně se dokončuje.

Hlavní hrdina Petr Kraus žije v trysku. Jeho život je jeden velký adrenalin. Obchodovat s nebezpečnými lidmi, létat z kontinentu na kontinent, dávat si schůzky naslepo a sem tam se svalit do nějakého průšvihu, ze kterého ho musí vysekat nejlepší kámoš. Občas jste ve vatě a občas mu někdo drží pistoli u čela. Občas potká divné lidi. A občas ty pravé. Ale je to život, který chce?

„Chtěl jsem přivést do filmu mužskou postavu, která bude zajímavá, protože si myslím, že v českých filmech chybí silné mužské charaktery. Většinou jsou to ublížení, potrhlí, debilní nebo asexuální tvorové, na které mě nebaví se dívat. A to, že všichni chceme změnit svůj život a máme své sny, mi přijde logické, protože věřím, že v koutku duše si to přejeme v jisté míře všichni,“ říká režisér Rudolf Havlík.

Zejtra napořád je jeho prvním hraným filmovým počinem. Jako scenárista mohl vycházet ze spisovatelské zkušenosti – je velmi úspěšným bloggerem a autorem čtyř knih. A přestože příběh hlavního hrdiny je fabulace a fikce, inspirací pro výchozí situaci byla Rudolfovi Havlíkovi jeho práce v Asii a zkušenosti s čínskou mentalitou. Část příběhu a také část natáčení se odehrála v Hongkongu, který – jak režisér zdůrazňuje – je sexy a dává filmu neopakovatelnou atmosféru.