ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8169 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Doga má Respekt

0 jsk 11.10.2021

Česká hardrocková kapela Doga vydává novou desku Respekt. Jde o jedenácté studiové album kapely, která na rockové scéně působí třiatřicet let. Čtveřice vedená zpěvákem a kytaristou Izzim pracovala na albu průběžně více než rok a pro fanoušky nachystala čtrnáct nových skladeb. Názvem desky vzkazuje, že nám všem chybí vzájemný respekt.

Deska vznikala v ostravském studiu Citron pod vedením producenta Djordjeho Eriče. Kapela využila koronavirové koncertní pauzy a tvořila v uvolněné atmosféře, což se na výsledku výrazně podepsalo.

„Nebyli jsme pod žádným tlakem, nikam jsme nespěchali. Nechali jsme písničky uzrát a měli neomezený prostor si pohrát s aranžemi a celkovým vyzněním. Z výsledku jsme opravdu nadšení. Je to silná, dospělá deska. Velký dík patří také majiteli studia Radimovi Pařízkovi, který nám dopřál veškerý nejen technický ale i časový komfort. Často za námi chodil na pokec. Bohužel během natáčení nečekaně zemřel, což nás také zasáhlo a z úcty k němu jsme nahrávání na pár týdnů pozastavili,“ osvětluje doplňuje proces tvorby kapelník Izzi.

Tagy: ,