ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12571 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dobrodružství Black Lips v Indii

0 Redakce 3.2.2009

Zatímco se západní televizní stanice předbíhají ve vysílání reklamy, lákající diváky na dovolenou do Indie –  na neuvěřitelnou krásu a neuvěřitelná dobrodružství, které tato země nabízí, stačila americká comedy-psychedelic punkrocková formace Black Lips již jedno neuvěřitelné dobrodružství zažít – sice zdaleka ne krásné, ale s jistotou nezapomenutelné: musela totiž uprostřed svého sedmidenního turné v Indii uprchnout ze země pronásledována policií.

Za dramatický vývoj turné Black Lips mohlo pohoršující chování kytaristy Coleho Alexandera během vystoupení skupiny z 23. ledna v Sir Mutha Venkatasubba Rao Concert Hall ve městě Chennai, oblast Tamil. Cole se totiž obnažil a skočil do davu, načež se vrátil na pódium a, jak situaci popisuje publikace na indickém hudebním webu Indiecision.com, „začal se otírat o ostatní členy skupiny a imitovat pohyby pohlavního styku“. Takové chování se samozřejmě může obejít bez povšimnutí ve Státech anebo v Evropě, ale indičtí pořadatelé turné zareagovali tak, že o všem okamžitě informovali místní policii a zrušili zbývající termíny koncertní trasy Black Lips. Od tohoto okamžiku se následující hodiny v životě muzikantů, kterým hrozilo umístění do indického nápravného zařízení, změnil v epizodu ze  akčního filmu. „(Promoteři) Se nás pokusili chytit, ještě před příjezdem poldů z Tamilu. Jenže my jsme se zamkli, a zatímco oni mlátili a kopali do dveří, se nám podařilo uprchnout nouzovým východem,” napsali muzikanti ve svém oficiálním prohlášení, zveřejněném na stránkách jejich nahrávací společnosti Vice. O deset hodin později – čas, který potřebovali, aby se dostali autem k dalšímu velkému městu – se Lips už domnívali, že unikli jurisdikci tamilských úřadů. Jejich problémy však neskončily. „Když jsme se dostali k hotelu, jistý tajemný muž se k nám přiblížil a spolu s dalším, pracujícím pro naše indické promotéry, se nám pokusil sebrat pasy,” pokračují ve vyprávění uprchlíci. „A pak jednomu z našich lidí, Rob, který natáčel dokument o turné pro VBS.TV, přeskočilo. Obklopili jsme je, takže neměli na vybranou a museli nám naše pasy vrátit. Hned na to jsme jeli na letiště a nasedli jsme na první letadlo do Berlína,” přibližují muzikanti následující události.

Inkriminované vystoupení v Tamilu bylo v pořadí čtvrté ze sedmi, které měli Black Lips v Indii odehrát. Ještě předtím však, během své show v Puneu, 17. ledna, se ocitli uprostřed „bitevního pole“ – tím, že se na pódium objevili po osmihodinovém konkurzu „battle of the bands”, kterého se zúčastnili převážně metalové formace. Na Blakc Lips se tak sesypalo slušné množství flašek nespokojených diváků, kteří si přišli poslechnout a zařádit si na o něco tvrdší hudbě.

Přes své neslavné dobrodružství v zemi koření, Black Lips tvrdí, že upřímně doufají, že do budoucna víc západních kapel zahrne do svých harmonogramů vystoupení v Indii. „Lidé v Indii nás opravdu nadchli a doufáme, že víc západních kapel bude mít do budoucna příležitost zahrát si v této zemi,“ dočteme se v prohlášení skupiny.

V současnosti jsou Black Lips již v bezpečí v Berlíně, kde nahrávají své nové EP s King Khanem, který je shodou okolností zrovna indického původu.
Na 6., 7. a 8. února má pak kapela naplánována vystoupení v Berlíně, Hamburku a Kolíně nad Rýnem.