ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23949 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do tuzemských kin se chystá nový snímek legendárního režiséra Coppoly

0 Redakce 5.5.2011

Tři roky starý snímek Tetro legendárního režiséra Francise Forda Coppoly dorazí 12. května také do České republiky. Film označovaný jako "komplikovaná meditace nad rodinnými vztahy, plná emocí a se strhující obrazovou podobou" si v zahraničí i v tuzemsku vysloužil vesměs kladné reakce recenzentů.

Dvaasedmdesátiletý Coppola, tvůrce mafiánské ságy Kmotr, se v posledních dílech snaží odpoutat od hollywoodského mainstreamu a v tomto trendu pokračuje i jeho Tetro. Ve více než dvouhodinovém černobílém dramatu s barevnými prostřihy do minulosti v něm osmnáctiletý Bennie (Alden Ehrenreich) pracující jako číšník na zaoceánské výletní lodi při mezipřistání v Buenos Aires vyhledá svého staršího bratra Tetra (Vincent Gallo), s nímž se již dlouhá léta neviděl. Tetro býval talentovaným spisovatelem, nyní je však pouhým stínem svého bývalého já. Odmítá jakékoli náznaky rozhovoru o jejich despotickém otci, slavném dirigentovi, a celé rodině. Sourozence Bennieho navíc svému okolí představuje pouze jako přítele. Teprve objevení bratrovy nedokončené divadelní hry pomůže Bernniemu pochopit společnou minulost a komplikované rodinné vztahy.

Na snímku je podle recenzentů znát, že si Coppola natočil Tetro čistě pro sebe. Extravagantní a šokující pohled na osudy jedné rodiny s mnoha tajemstvími se prý na jednu stranu bude líbit jen několika nadšencům, jiní oceňují dobrou kameru, herecké výkony i celkové vykreslení atmosféry.

rwi