ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30416 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do rádií míří singl Město zrcadel z projektu Vivaldianno

0 Redakce 22.4.2015

Od poloviny dubna mohou posluchači rádií v Čechách a na Slovensku slyšet novou píseň s názvem Město zrcadel. Tento duet je pilotní písní projektu Vivaldianno – Město zrcadel.

Autory hudby jsou skladatel a producent Michal Dvořák a kytarista a producent Jiří Janouch, text pochází z autorské dílny Tomáše Belka, který je současně autorem libreta celého multimediálního a multižánrového projektu Vivaldianno – Město zrcadel. Písničku nazpívali společně Michal Pelant (mimo jiné kytarista Kollerbandu ) a zpěvačka Patricie.

„Když jsme ve studiu připravovali nové nahrávky pro Vivaldianno, říkal jsem si, že bychom měli udělat k tomuto projektu i písničku, která bude svým charakterem hudebně i textově vycházet z pokračování našeho společného projektu“, říká Michal Dvořák. „O interpretech jsem na začátku neměl jasno, ale nakonec jsem se rozhodl pro Michala Pelanta, kterého všichni znají spíš jako kytaristu, přitom ale zpívá výborně a pro Patricii, kterou jsem náhodou slyšel ve studiu při zkoušení s Čechomorem a hned mě napadlo, že je to právě ten hlas, který hledám.“

Na nahrávce se kromě již zmíněných hudebníků Michala Dvořáka a Jiřího Janoucha podílelo i uznávané smyčcové Heroldovo kvarteto. Vedle české verze vznikla ve studiích FirstFloor i verze anglická. Tuto verzi nazpíval s Patricií britský kytarista a zpěvák Guy Bennett. Oba se částečně podíleli i na anglickém textu písničky Město zrcadel..

„Nabídka na spolupráci od Michala Dvořáka a jeho týmu mě strašně potěšila. Je naprosto úžasné mít možnost být u tak ambiciózního projektu, jakým bezesporu Vivaldianno je,“ říká Patricie.

Tagy: