ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4537 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Prahy se vrátí Mark Knopfler

0 Petr Hašek 4.9.2012

Do Prahy se 7. května příštího roku vrátí kytarista a zpěvák Mark Knopfler, který v O2 areně představí své osmé album Privateering.

Do České republiky přijíždí Knopfler popáté, tři roky od svého posledního vystoupení v O2 areně. Nové album vyšlo 3. září a Knopfler jej se svou kapelou podpoří na sérii koncertů od dubna do července 2013.

Studiová nahrávka Privateering obsahuje dvacet skladeb a je to vůbec první dvojalbem v pětatřicetileté Knopflerově sólové kariéře. “Čím jsem starší, tím víc chci psát. Celý proces si užívám víc než kdy jindy, psaní, nahrávání i živé hraní. Baví mě všechno,” sdělil Knopfler.

Kromě materiálu z nového alba se fanoušci od Knopflera a jeho osmičlenné kapely dočkají i starších hitů. “Naše staré skladby se pro mnohé staly v podstatě ukazateli na cestě životem. Budu samozřejmě hrát tyhle věci občas jinak, abych je udržel naživu a aby pro mě byly smysluplné a nepůsobily jako kabaret. Jsou však skladby, které když nezahrajete v jejich původní verzi, tak pro hodně lidí svět přestane být tím, čím býval. Zkrátka rád hraju staré písně, které jsem složil, a lidé je rádi slyší,” sdělil Knopfler.

Uznávaný kytarista vydal své první sólové album Golden Heart v roce 1996. Během své hudební kariéry Knopfler prodal více než 120 milionů alb, a to jak sólově, tak s kapelou Dire Straits, jejíž poslední koncert se uskutečnil před dvaceti lety. Několikanásobný držitel ceny Grammy v Dire Straits vytvořil tak hity jako Money For Nothing, Sultans Of Swing, Romeo and Juliet nebo Walk Of Life.

rwi