ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9358 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Prahy přijedou Suede

0 Redakce 10.4.2013

16. listopadu přijede poprvé do České republiky britská kapela Suede, která v 90. letech minulého století odstartovala britpopovou vlnu a patřila v té době k nejpopulárnějším na ostrovní hudební scéně. Ve Velkém sále pražské Lucerny představí své čerstvé album Bloodsports, které vyšlo letos v březnu jako výsledek reunionu v roce 2010 po sedmi letech nečinnosti. Vstupenky na stání v ceně 990 Kč budou v prodeji od 12. dubna.

Kapelou Suede, pojmenovanou po Morrisseyho písni Suedehead, založili v Londýně v roce 1989 baskytarista Mat Osman, zpěvák Brett Anderson a jeho tehdejší přítelkyně Justine Frischmann, která hrála na kytaru. Brzy se k nim připojil kytarista Bernard Butler.

První studiová nahrávka Be My God/Art s bubeníkem Mikem Joycem sice vznikla, ale nebyla díky sporu s nahrávací společností nikdy vydána. Krátce poté se stálým bubeníkem stal Simon Gilbert a kapelu opustila Justine Frischmann. Aniž cokoli Suede vydali, šířila se okolo nich pozitivní očekávání – na obálce Melody Makeru se jim například dostalo označení „nejlepší britská nová kapela“.

První album kapely vyšlo v roce 1993 a aktuálka Bloodsports je již šestá v její diskografii.

Tagy: