ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5948 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Prahy přijedou Winter i Tiersen

0 Redakce 7.9.2011

Koncertní série Prague International Bluenights nabídne na podzim hned tři pražská hudební vystoupení. Pořadatelská agentura Liver Music potvrdila navíc jeden koncert v rámci projektu Mezinárodní víkend žen. V říjnu se fanoušci bluesové a rockové hudby mohou těšit na koncert bluesové kytaristky a zpěvačky ze Srbska Any Popovič a legendární kapelu The Pretty Things.
V listopadu pak agentura Liver Music přiveze americkou blues-rockovou legendu Johnnyho Wintera a autora hudby k filmům Amélie z Montmartru a Good Bye Lenin! Yanna Tiersena. Vstupenky na všechny koncerty jsou nyní k dostání v běžných předprodejích.

Any Popovic, srbská kráska s bluesovou duší, vystoupí se svou kapelou 6.října v Lucerna Music Baru v rámci projektu Mezinárodní víkend žen. Anna Popovic současně přiváží své nové album Unconditional.

Dalším říjnovým koncertem bude vystoupení legendárních The Pretty Things. "Ošklivější bratranci Rolling Stones", jak jsou často označováni, vystoupí 21.října ve znovuotevřeném pražském klubu Rock Café. Zakládající členové originálních Pretty Thigns Dick Taylor a Phil May představí v Praze průřez celou kariérou kapely, od svých počátků v 60.letech až do současnosti.

Hvězda letošního ročníku Colours of Ostrava Yann Tiersen se představí pražskému publiku opět po roce. Po dvou vystoupeních v pražském divadle Archa tentokrát zahraje v komornějším prostředí Lucerna Music Baru. Francouzský muzikant a skladatel zde vystoupí se svou kapelou 3.listopadu.

A na závěr podzimní série přijede držitel ocenění Grammy a člen bluesové síně slávy Johnny Winter, který se 15. listopadu vrátí do České republiky, aby se svou kapelou opět potěšil fanoušky nenapodobitelným blues-rockovým uměním.

rwi