ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4793 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Prahy míří zpěvačka Lenka

0 Redakce 15.2.2011

V pražském Lucerna Music Baru se 3. května poprvé v České republice představí australská zpěvačka Lenka. Měla se v Česku objevit již loni, v jednání byla její účast na několika zdejších festivalech. Její čas ale přišel až nyní.

Po otci má Lenka české  kořeny, o čemž svědčí i její umělecké jméno. Narodila se jako Lenka Kripac před dvaatřiceti lety. Na svém kontě  má úspěšný debut nazvaný prostě Lenka, koncertní  turné s dobrými ohlasy a také přípravu druhého počinu. Ten se na trhu objeví v dubnu a měl by se jmenovat Two.

Lenka měla odvahu nasměrovat nové album trochu jiným směrem než své první. Deska je mnohem elektroničtější a tanečnější. Složila na ně  i několik písniček s britským skladatelem Egem Whitem a producentem a hudebníkem Guy Sigsworthem, který předtím spolupracoval s Björk na jejích nejznámějších skladbách.

Lenka říká: „Nikdy jsem elektronickou muziku moc nemusela. Björk byla ale první  zpěvačka, díky které jsem si uvědomila, že mít computerový beat v písničce není nic nezákonného a písnička je i tak krásná a emocionální.“

JŠp