ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24674 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Prahy míří festival korejského fenoménu K-Pop

0 jsk 8.9.2023

K-pop je aktuálně výkladní skříní korejské kultury napříč celým světem. Od svého vzniku v 90. letech minulého století se stal fenoménem ovlivňujícím nejen hudební scénu, ale také módu, kulturu a společnost obecně.

Mladé kapely z Jižní Koreje postupně dobývají velká pódia ve všech koutech světa. V říjnu se vlna K-popu přelije i do Prahy.

Českým fanouškům se poprvé představí skutečné korejské hvězdy v rámci festivalu K-POP Prague 2023, který se uskuteční 6. října v pražské O2 areně. Unikátní show mimo jiné přiveze chlapecké superskupiny Monsta X, Cravity a AB6IX. Další účinkující organizátoři zveřejní později. Moderování akce se ujme Dominika Hašková (na snímku), zpěvačka kapely We Are Domi. Sparingpartnerem jí bude moderátor z Koreje.

K-pop je zkratka pro populární hudbu, která pochází z Jižní Koreje. Zahrnuje styly a žánry z celého světa – pop, hip-hop, R&B, rock, jazz, gospel, reggae, elektronickou taneční hudbu, klasickou hudbu, folk, country a disko, které doplňují tradiční korejské kořeny. Hudební produkci zpravidla doprovází nápadité choreografie i výrazný vizuální projev. K-pop představuje dost možná i největší současný hudební fenomén. K-popoví umělci mají na svém kontě celosvětová úspěšná tour a jsou ambasadory nejznámějších značek na světě.

Tagy: