ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11528 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Plzně se vrátí Svět knihy dětem

0 jsk 16.9.2022

Festival Svět knihy dětem Plzeň bude probíhat v areálu DEPO2015 po celý pátek 23. září, a to od 8.45 do 19.00 hodin. Program nabídne autorská čtení, besedy, workshopy, prezentace, divadelní představení i soutěže.

Literární festival zaplní čtyři programové sály pořady určenými pro děti a mládež. Snahou je podpořit tak čtenářství a zájem o literaturu, jak je tomu v rámci celoroční kampaně Rosteme s knihou, kterou pořádá společnost Svět knihy. Zváni jsou žáci obou stupňů základních škol a program je připraven i pro středoškoláky. Na odpoledne jsou pak na pořady zváni především rodiče s dětmi. U vybraných pořadů bude možnost i knihy zakoupit.

„Letošní jednodenní akci jsme připravili především pro děti a mládež. Chceme tím rozvíjet poznávání knižního a literárního světa pro nejmladší generaci,“ vysvětluje důvod zaměření festivalu jeho ředitel Radovan Auer.

Z autorů se představí například Petra Hůlová, Daniela Krolupperová, Petr Stančík, Galina Miklínová, Marka Míková, Ivana Peroutková, Tereza Marianová a řada dalších.