ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8092 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Národního muzea v Praze přišlo loni více než milion lidí

0 jsk 6.2.2020

Národní muzeum v roce 2019 navštívilo rekordních 1 125 637 lidí. Největší podíl na návštěvnosti měla Historická budova (na snímku), do které zavítalo téměř 800 tisíc návštěvníků. Velkému zájmu se však těšily i další objekty, například Nová budova Národního muzea, České muzeum hudby či Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur.

Národní muzeum se trvale snaží být maximálně přístupné a otevřené. Od roku 2019 je tak možné navštívit na jednu vstupenku devět pražských muzeí během pěti dní. Kromě komplexu Historické a Nové budovy tak lidé mají možnost za částku 200 Kč (snížená 130 Kč) navštívit též České muzeum hudby, Národní památník na Vítkově, Národopisné muzeum, Muzeum Antonína Dvořáka, Muzeum Bedřicha Smetany, Lapidárium Národního muzea a Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur.

V listopadu 2019 byly Historická a Nová budova trvale spojeny do jednoho muzejního komplexu podzemní chodbou se stálou expozicí Momenty dějin. V Nové budově díky tomu vznikl speciální bezbariérový vstup do obou objektů, který je mimo jiné určen všem návštěvníkům se speciálními potřebami nebo například rodinám s malými dětmi a kočárky.