ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11361 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Milána míří nejlepší čeští designéři

0 jsk 31.3.2023

Nejsledovanější světová přehlídka designu proběhne již od 17. do 23. dubna a v letošním roce bude mít významnou českou stopu. Do Milána totiž míří unikátní projekt Made by Fire – největší výběr českého skla, porcelánu a keramiky novodobé historie České republiky.

Projekt Moravské galerie v Brně, připravený ve spolupráci s festivalem Designblok, zkoumá hranice užitého umění a jeho vzniku na pozadí společenských změn. Expozice uvede čtyřicet progresivních tuzemských tvůrců v architektuře Maxima Velčovského a studia edit! architects.

Sklo a porcelán jsou svým způsobem rodinným stříbrem. V české kultuře mají silné postavení i tradici. Ve světle společenských, ekologických a geopolitických krizí posledních let jsou i výroba a design skla a porcelánu postaveny před otázku vlastního směřování, smyslu a rozvoje. Výstava Made by Fire na tyto otázky odpovídá výběrem bezmála 100 exponátů a autorských děl od výrobců a exportérů skla, předních porcelánek, matadorů české designové scény i nastupující generace autorů. se Unikátní výstavní projekt byl přijat v rámci Milano Design Week do exkluzivní instituce Triennale Milano, která se již od šedesátých let podílí na určování trendů světového designu.