ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9863 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do kin vstoupí dokument o Václavu Havlovi

0 jsk 10.4.2024

Časosběrný dokument Petra Jančárka Tady Havel, slyšíte mě? představuje Václava Havla v jeho známých, ale i veřejnosti dosud skrytých polohách. Vychází přitom z nikdy nepublikovaného materiálu, natočeného během posledních let jeho života. Film vstoupí do kin ve čtvrtek 11. dubna.

„S Václavem Havlem jsem začal spolupracovat v roce 2003. Naše vztahy charakterizovala naprostá otevřenost a důvěra ze strany Václava Havla a moje absolutní zodpovědnost vůči němu. Během posledních let Havlova života tak mohlo vzniknout přes dvě stě hodin unikátního, dosud nikde nepublikovaného materiálu, který se pak stal základem celovečerního dokumentu,“ říká režisér Petr Jančárek.

Dokument Tady Havel, slyšíte mě? už před oficiálním dubnovým vstupem do kinodistribuce vzbuzoval oprávněnou pozornost. Slavnostní premiéru měl 18. března v prostorách Jízdárny Pražského hradu za účasti prezidenta České republiky Petra Pavla, prezidentky Slovenské republiky Zuzany Čaputové a dalších významných hostů, včetně Dagmar Havlové.