ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4108 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do kin přichází po 40 letech nová Saxána, pokračování Dívky na koštěti

0 Redakce 15.9.2011

Film Václava Vorlíčka Saxána a Lexikon kouzel, který měl ve středu premiéru v pražském multikině Cinestar Anděl, navazuje na úspěšný snímek Dívka na koštěti. Ten před čtyřiceti lety vidělo v kinech 2,3 milionu diváků.V kinech se objeví ve čtrnácti klasických kopiích a dalších digitálních, takže podle zástupců distribuční společnosti Film Europe se bude v prvních dnech promítat ve více než stovce kinosálů.

Rodinná komedie, jejíž úvod přináší stručné shrnutí původního snímku z roku 1971, mísí hrané scény s animovanými 3D prvky. Režisér Vorlíček přivítal zejména možnost použití počítačových triků. Podle jeho slov se dalo zrealizovat prakticky všechno – i nápad, aby se jedoucí vlak ve vzduchu otočil a pokračoval na kolejích směrem, odkud přijel.

Vedle původních představitelů Petry Černocké a Jana Hrušínského si ve filmu zahráli například Jiřina Bohdalová, Petr Nárožný, Josef Somr a Jiří Lábus. V roli malé Saxány se představí Helenka Nováčková. Jako žákyně 2.B se musí vypořádat s nástrahami podzemí, přelstít gangstera Crashmana a dostat se zpátky k mamince.

Hudbu k filmu napsal Radim Hladík, který při závěrečných titulcích použil ústřední píseň z Dívky na koštěti obohacenou prvky rapu.

rwi