ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8260 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do kin loni nejvíce lákal Brad Pitt

0 Redakce 5.1.2012

Hercem, který v loňském roce přivábil do amerických kin nejvíce diváků, je Brad Pitt. Rozhodla o tom anketa, kterou připravuje už od osmdesátých let minulého století společnost Quigley Publishing Company. Její pravidla jsou prostá: majitelé amerických kin každoročně uvádějí jména herců a filmů, na než prodali nejvíce vstupenek. Za Pittem se umístili George Clooney a Johnny Depp, tedy žádné velké překvapení. V první desítce ovšem jsou jen dvě herečky, Sandra Bullock a Meryl Streep.

Brad Pitt letos lákal zejména ve filmech Moneyball, který zvítězil na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. Úspěšný byl i snímek Strom života a majitelé kin nezapomněli ani na to, jak herec propůjčil hlas animovanému filmu Happy Feet 2.

V minulosti se v první desítce herců, kteří lákají do kin nejvíce, umístili pětadvacetkrát John Wayne a Clint Eastwood. Tom Cruise byl v první desítce sedmkrát, Tom Hanks, Burt Reynolds a Bing Crosby pětkrát.

Anketa Quigley Publishing Company ovšem neupozorňuje pouze na stávající hvězdy. Šéfové kin měli tipovat i jména těch, kteří mají velké role teprve před sebou. Vítězi této části ankety se stali Jonah Hill a Rooney Mara.

Hvězdy loňského roku
1. Brad Pitt
2. George Clooney
3. Johnny Depp
4. Leonardo DiCaprio
5. Matt Damon
6. Sandra Bullock
7. Bradley Cooper
8. Robert Downey Jr.
9. Meryl Streep
10. Ben Stiller

Vycházející hvězdy

 Rooney Mara
 Jonah Hill

JŠp