ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10998 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do kin jde film s synem Gérarda Depardieu a hudbou Young Gods

0 Redakce 29.4.2011

Do tuzemských kin 5. května vstoupí nový snímek mladého švýcarsko-rumunského režiséra Alexandre Iordachesca Cesta za horizont v hlavní roli s Guillaumem Depardieu, synem Gérarda Depardieu. Pro Guillauma, považovaného za velký herecký talent , to byla bohužel poslední role před jeho předčasným úmrtím v roce 2008. Hudbu složila švýcarská kapela The Young Gods.

Snímek, který se pohybuje na hraně sci-fi, dramatu a thrilleru na téma života, smrti a nesmrtelnosti, byl v předpremiéře uveden loni na 13. Festivalu francouzského filmu. Příběh hlavního hrdiny v náznaku odkazuje na osud jeho představitele: Jonathan Vogel (Guillaume Depardieu) by rád vrátil čas a nehodu, která mu způsobila ochrnutí a zničila život. Když se dozví, že Stivlas Karr (Carlo Brandt), světoznámý profesor a genetik, vyvinul genovou terapii pro regeneraci lidského těla, domluví si s ním schůzku kvůli klinickým vyšetřením. Léčba ale nevychází podle plánu profesora Karra a vede k neočekávaným výsledkům. Jonathan, jehož život je ohrožen, přichází na to, že jediným člověkem, který mu může pomoci, je profesorova dcera Alice.

Zajímavostí filmu je, že hudbu složila švýcarská kapela The Young Gods a vedle Depardieu se v hlavní ženské roli představila Alysson Paradis, sestra slavnější Vanessy Paradis.
Cestou za horizont zahajuje svoji činnost v České republice nová distribuční síť EuCiGo.

rwi