ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5149 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do kin dorazí Stříbrným medvědem oceněný německý film Viktoria

0 Richard Winter 29.10.2015

Do tuzemských kin dnes dorazí Stříbrným medvědem oceněný německý film Viktoria, který nabízí strhující jednozáběrový úprk berlínskou nocí, která všechno změní. Jeho hrdinkou je Victoria (Laia Costa), mladá číšnice z Madridu, která do Berlína přijíždí pracovat a užívat si noční život.

Ve filmu režiséra Sebastiana Schippera na konci jedné party Viktoria potká mile vypadajícího Sonneho (Frederick Lau) a jeho trojlístek kamarádů z mokré čtvrti. Namísto mátožného opileckého rána ale mladou Španělku čeká adrenalinová jízda metropolí, namísto kocoviny boj o holý život. Sonne a jeho parta jsou totiž okolnostmi donuceni provést narychlo bankovní loupež. A Victoria se ocitne za volantem auta, kterým prchají.

Victoria je režijním debutem Sebastiana Schippera, který ve své bohaté herecké kariéře spolupracoval mimo jiné s významným představitelem „nového“ německého filmu Tomem Tykwerem. Právě k jeho kultovnímu snímku Lola běží o život (1998) má Schipperova Victoria v jistém ohledu blízko – dynamický, pulzující a formálně suverénní průlet zlomovou událostí v životě mladé hrdinky na sebe výrazně strhl pozornost jak na letošním Berlinale, odkud si odvezl cenu za umělecký přínos, tak při nominacích na německé filmové ceny s příznačným názvem Lola, kde snímek získal cenu za nejlepší film, nejlepší režii, kameru, cenu za ženský herecký výkon v hlavní roli a cenu za mužský herecký výkonv hlavní roli.

Tagy: ,