ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8722 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Karlových Varů přijedou Johnny Depp a Michael Caine

0 jsk 11.8.2021

Dalšími zahraničními hosty nadcházejícího 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech budou americký herec Johnny Depp a britský herec Michael Caine. Z českých filmových osobností si cenu převezme režisér Jan Svěrák.

Johnny Depp před kamerou debutoval v roce 1984, kdy si zahrál jednu z obětí v dnes již legendárním hororu Noční můra v Elm Street. Mezi jeho nejvýraznější role patří role ve snímcích Střihoruký Edward, Piráti z Karibiku, Charlie a továrna na čokoládu či Alenka v říši divů. „Spolupracoval s takovými velkými režiséry, jako jsou Jim Jarmuch, Tim Burton, Terry Gili,“ připomněl prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška. Depp byl docela třikrát nominován na Oscara, sošky se však zatím nedočkal.

Michael Caine, který toto prestižní filmové ocenění získal za role ve snímcích Pravidla moštárny a Hana a její sestry, ve Varech osobně uvede nové komediální drama Best Sellers. Na přehlídce, která se letos bude konat od 20. do 28. srpna, si převezme ocenění za přínos světové kinematografii.

(foto: Ross Halfin)