ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11444 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do dražby půjde vzácná nahrávka Beatles

0 jsk 29.2.2016

Britský aukční dům Omega nabídne k prodeji nahrávku skupiny Beatles, která ležela na půdě domu jejího dosavadního majitele přes padesát let. Unikátní acetátová deska z roku 1962, obsahující písně Till There Was You a Hello Little Girl, se dostane do dražby 22. března. Aukce se uskuteční v britském Warringtonu, přičemž zájemci se do ní budou moci zapojit i prostřednictvím internetu.

„Nikdy jsem nebyl fanouškem memorabilií, ale lidé to mají rádi,“ řekl pro BBC majitel vzácné desky Les Maguire z kapely Gerry and the Pacemakers. Cena desky by se mohla vyšplhat na více než 10 tisíc liber. Její hodnotu může zvýšit poznámka na štítku napsaná rukou manažera formace Briana Epsteina. Ta prozrazuje, že skupina v době vydání desky působila pod názvem Paul McCartney & The Beatles.

Deska, která zpočátku putovala do obchodu HMV na Oxford Street v Londýně, se pak přes Epsteina dostala k pozdějšímu producentovi Beatles Georgi Martinovi. Ten ji v roce 1963 vrátil manažerovi skupiny, který ji daroval nynějšímu majiteli.

Tagy: