ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5667 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do dalšího roku se zpěvem

0 jsk 28.12.2023

Netradiční loučení se starým rokem a přivítání roku nového nabízí silvestrovský workshop, který společně povedou dvě výrazné zpěvačky Victoria Hanna z Izraele (na snímku) a Mariana Sadowska z Ukrajiny.

Workshop se uskuteční 30. a 31. prosince v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Zájemci se mohou přihlásit na oba dny anebo jen na jeden.

Workshop s názvem Zpěv jsou naše kořeny pořádá Centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled, který vede Ridina Ahmedová, zpěvačka, performerka, lektorka i autorka podcastů pro Český rozhlas.

Zpěvačky Victorii Hanna a Marianu Sadowskou pojí dlouholeté hudební přátelství a teď i smutek z nastalé situace v obou jejich zemích. Hudba a zpěv jsou ale kořeny, které nás můžou kotvit a povzbudit těžkých časech. Skrze ně můžeme čerpat naději a sílu. Bohatství hudební tradice je něco, o co se společně opřeme.

V rámci workshopu se účastníci naučí písně a texty z hebrejského i ukrajinského kulturního dědictví v podání těchto oceňovaných vokalistek. Workshop je otevřený všem, kteří mají chuť zpívat. Vítáni jsou zájemci bez ohledu na míru zkušeností, včetně těch, co si myslí, že neumí zpívat. Workshop bude probíhat v angličtině s překladem do češtiny.