ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7900 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do českých kin přichází Jagna

0 jsk 24.10.2023

Nejnovější dílo v technice animované malby od režisérů Doroty Kobiely Welchman a Hugha Welchmana, z jejichž dílny pochází i film S láskou Vincent, do českých kin vstoupí začátkem listopadu.

Příběh vycházející z předlohy románu Sedláci od polského autora Władysława Stanisława Reymonta, za který autor získal Nobelovu cenu, odhalí obraz venkova devatenáctého století očima uměleckého hnutí Mladé Polsko.

Dobové melodrama Jagna (v originálním názvu Chłopi, anglicky The Peasants) diváky zavede do malé polské vesnice na přelomu 19. století, kde se na pozadí obrazu doby, s jejími ostrými sociálními rozpory mezi velkostatkáři a rolníky, odehrává milostný příběh protkaný zvraty, láskou, ale i nenávistí. Jeho ústřední postavou je Jagna, mladá dívka, do které se zamiluje starý a bohatý sedlák Boryna.

Půvabné ženě padne do oka ale někdo jiný – sedlákův syn, Antek. V zemi, která je silně ovlivněna hodnotami rodiny, víry a tradice, se však lásce nepřeje a Jagna se tak stane přirozeným katalyzátorem dramatických událostí.

Režisérka DK Welchman se ve filmu vrací k polským kořenům a román Władysława Stanisława Reymonta prezentuje široké veřejnosti za pomoci unikátní techniky animované malby, která si již díky filmu S láskou Vincent získala srdce statisíců fanoušků po celém světě.

Tagy: ,