ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4675 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do centra zábavy Stodolní ulice se mají vrátit kulturní akce

0 Richard Winter 18.4.2013

Město Ostrava chce do Stodolní ulice, vyhlášeného centra zábavy, vrátit kulturní akce. Chystá proto vyhlášení čtyřleté grantu. Pro letošní rok má v plánu uvolnit 1,5 milionu korun, z nichž by chtělo podpořit nejrůznější projekty. Zájemci o dotaci musejí své projekty předložit odboru kultury do 31. května.

Stodolní, v níž se dříve konaly například výstavy nebo koncerty, se postupně stala spíše místem s vysokou koncentrací zábavních klubů bez větší kulturní nabídky. Jsou tam problémy s veřejným pořádkem, kriminalitou i vandalismem.

Na podzim by mohly začít první akce. Město je připraveno podpořit zajímavé kulturní projekty nejrůznějších žánrů, například soutěže či koncerty mladých a začínajících hudebníků, ale i nezávislou hudební scénu či akustické hudební projekty, stejně jako poezii, divadlo či workshopy a umělecké dílny se zaměřením na pohybové a hudební umění. Takové akce se v klubech bez finanční podpory nedají provozovat, protože to kluby finančně neunesou. Město by mohlo podpořit zhruba tři až čtyři projekty. Vše však bude záviset na zájmu uchazečů i kvalitě předložených projektů.

Když Stodolní začínala, tak to byla téměř alternativní záležitost, kde se nechodili lidé masivně bavit a opít, ale hledali tam spíše kulturu. V určité chvíli byla Stodolní fenoménem s alternativní kulturou i zábavou, ale postupně převážila jenom komerce.