ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8551 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Brna zavítají Ibrahim Maalouf, Jaga Jazzist a Concept Art Orchestra

0 jsk 22.5.2023

Festival JazzFestBrno doplnil program tradičních podzimních ozvěn. Téměř po deseti letech se do Brna vrátí francouzský trumpetista s libanonskými kořeny Ibrahim Maalouf (na snímku), který 5. prosince zahraje v Sono Centru.

V rámci série Tension přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist. Její koncert hostí 22. listopadu Fléda. Novinkou je také rozšíření již dříve oznámeného koncertu amerického ansámblu Clayton-Hamilton Jazz Orchestra s hostujícím Danem Bártou 16. října v Sono Centru. Ještě před tímto koncertem zahraje český Concept Art Orchestra, který ve speciálním rozšířeném obsazení uvede společný projekt s norským skladatelem Helgem Sundem.

„Kromě podzimních koncertů jsme doplnili také kompletní program Slavností synkop, našeho festivalu ve festivalu, který během jediného dne představuje kapely z české a slovenské jazzové scény. V Divadle Husa na provázku 25. června přivítáme jubilujícího zpěváka Petra Lipu, vokální skupinu Skety, Ochepovsky Project a šest dalších kapel,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.