ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Banátu jedou Zrní, PSH, Tichá, WWW a další

0 jsk 29.6.2021

Již čtvrté pokračování jedné z nejdelších vlakových výprav v novodobé historii české železnice s téměř 1200 osobami na palubě míří podpořit českou komunitu v Rumunsku. Tam se podeváté uskuteční populární Festival Banát.

„Letošní přípravy pro nás byly suverénně nejsložitější, prošli jsme si velmi těžkým obdobím, kdy jsme v minulém roce nejprve zrušili a poté přesunuli kompletně připravenou akci do České republiky a nyní se musíme vypořádat s mnoha finančními těžkostmi, které nám po loňském divokém roce zůstaly. S naším banátským projektem, ve kterém je festival klíčovou akcí, jsme se dostali do výrazné ztráty a na další dva roky je naším cílem celý projekt znovu dovést do stavu, abychom ho mohli dále rozvíjet,” přibližuje organizační těžkosti Štěpán Slaný.

Speciální vlakový expres opět vyráží na cestu v úterý 17. srpna 2021 z pražských Holešovic až do rumunské Oršavy.

Na novém uspořádání pódií, která budou blíže centru vesnice, se představí například Zrní (na snímku), PSH, Vasilův Rubáš, WWW, Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez, kteří i zavzpomínají ve speciálním koncertu na zesnulého Davida Stypku, který patřil v Banátu k velkým stálicím. Chybět nebudou Švihadlo, Timudej, Pio Squad či čerstvý držitel Anděla, 7krát3.

(foto: Aleš Foff)